Okul Servis Yönetmeliği’nin ayrıntıları net… Bu kapsamda servislerde kamera sistemi kurulması zorunlu . Bunun yanı sıra servislere takibi kolaylaştırmak için koltuk Sensörleri kurulacak.

•OKUL TAŞITI PAKET DİZAYN ANKARA

Okul servis araçlarında yeni dönem

Yönetmelikle okul servis araçlarında Ayarlı üç noktalı emniyet kemeri, güvenlik kamerası, sensörlü koltuk ve araç takip sistemleri bulundurulması zorunlu hale getirildi.

Okul Servis Yönetmeliği’nin ayrıntıları net… Bu kapsamda servislerde kamera sistemi kurulması zorunlu . Bunun yanı sıra servislere takibi kolaylaştırmak için koltuk  Sensörleri kurulacak.

Okul Servislerine Takip Sistemi ve Sensörlü Koltuk Zorunlu

 

Koltuk Sensörü Nedir ?

Koltuk Sensörü araçlarda koltuk da oturan yolcu olup olmadığını bildiren ısı ve ağırlık duyarlı sensör sistemidir. Yolcu koltuğa oturduğu anda sistem bir ekran, ışık, yada ses ile uyarıda bulunur. Sensörler her türlü sıvıya temasına dayanıklı  uzun ömürlü 50 gr dan 200 kg ağırlığa kadar ölçüm yapan cihazlardır. Yasalarımız gereği Öğrenci Okul Taşımacılığında 2018 yılından itibaren yönetmeliğe uygun “Koltuk Sensör Sistemi” OKUL SERVİS ARAÇLARINDA olmalıdır.

Hazır paketler, okul servis aracı kameraları,

Kayıt .TAKİP Cihazları, ,

3 Noktalı AYARLI EMNİYET KEMERLİ koltuk Bağlantı Ekipmanları,. MONTAJI ANKARA 

koltuk sensörlerini Koltukta oturan her bir çocuk veya öğrencinin algılanması için araçlara takılacak sistemlerin enerjisi aracın kendi enerji kaynağından sağlanacak. Bu kapsamda araçlara takılacak sistemlerin araç hareket hâlinde olsun olmasın takıldığı yerden çıkmayacak, kaymayacak, sökülmeyecek şekilde imal edilecek ve bağlantı elemanları çıkmayacak, kopmayacak, sökülmeyecek şekilde korunaklı olacak. Kreş ve gündüz bakım evlerinde hizmet alan 0-36 ay yaş aralığındaki çocukların taşınması için ebeveynleri tarafından temin edilen asgari 9-36 kilogram arasında taşıma kapasiteli oto çocuk koltuğu, emniyet kemeri veya Isofix Çocuk Bağlama Sistemleri ile bağlanacak. Araçta, üç noktalı emniyet kemerinde çocukların zarar görmemesi için emniyet kemerine koruyucu aparatlar takılacak. Sistemin arızalanması hâlinde arıza giderilene kadar araç sefere çıkartılamayacak.